Megnyugtatom a kedves érdeklődőket, hogy az esetek 70-80%-ban az izmokban, és az ideglefutásokban keresendő az ok. Hála Istennek, nem feltétlenül kell megműteni a karját, vagy kezét. Mindenféleképpen hasznos először alternatív kezelésekkel próbálkozni.
1162 Budapest,
Csömöri út. 158.
Bejárat a nagy kapun a csömöri útról, a János utcától 50m- re.
A kezelő helyiség a recepció mellett, táblával jelölve.
Megközelítés az Örs vezér teréről a 31 és a Stadionoktól a 130- as busszal, a János utcai megállóig.
Kérem a kedves pácienseket, hogy a recepción várakozzanak.
Köszönöm.
Keressen bátran, hogy kiderítsük az okát!
_________________
Kezelési tematika:
Nagyban segíti a munkámat, ha nyaki RTG, vagy MRI vizsgálat felvételt tud magával hozni. A kezelés során figyelembe veszem a csontok állapotát, és a Páciens korát. Különböző tesztekkel kiderítem, hogy mi lehet a probléma oka,(gerincsérv, alagút szindróma, idegletapadás stb.)
Lágy részek fellazításával, oldom a testben lévő feszültséget(trigger csomót), majd mobilizálom a csigolyákat,( lágy csontkovácsolás) nem az orosz rángatós módszerrel.
Közben beszélgetünk az élet dolgairól:)) és, ha szükséges tanítok néhány tornát házi feladatnak.
Afájdalom területei:
Ujjaink:Erőtlenek, zsibbadnak, bizseregnek.
Karunk: olyan érzésünk van, mintha le akarna szakadni , vagy valamely részén bizseregő érzést érzünk, illetve a nyak mozgatására fájdalmat tapasztalunk.
C Í M
1162 Budapest,
Csömöri út. 158.
Bejárat a nagy kapun a csömöri útról, a János utcától 50m- re.
A kezelő helyiség a recepció mellett, táblával jelölve.
Megközelítés az Örs vezér teréről a 31 és a Stadionoktól a 130- as busszal, a János utcai megállóig.
Kérem a kedves pácienseket, hogy a recepción várakozzanak.
Köszönöm.
Afájdalom okai:
- TOS,
- izomcsomók (trigger pontok) okozta probléma,
- Kéztő alagút szindróma( carpal tunel),
- Idegszál letapadás,
- Ínhüvely gyulladás,
____________________
Bővebben az okokról
Idegszál letapadás: Az ideg hozzátapad a saját hüvelyéhez, és beszűkül a mozgása. Ez előfordulhat, ha mankóval jártunk valamilyen lábsérülés miatt,
vagy más esetekben is , mintpéldául, ha könyök, alkar, hónalj idegi kilépése sérülnek.
Ínhüvely gyulladás: Túlterheléstől begyulladnak a kéz inai. Az izmok nyújtása, és hűtése nagyon sokat javít az állapoton. Természetesen, az izomcsomók szétnyomkodása is fontos.
Korábbi sérülésből:Az idegszál, és annak környéke krónikus állapotba kerül. Ödémásodik, alkalmanként begyullad.
Alagút szindróma: Amikor az idegszál beszorul az izmok közé, van, hogy négy-öt helyen is előfordul.
(TOS) thoracic outlet szindrómát más néven mellkas kimeneti szindrómának hívják. A betegség lényege, hogy különböző okok miatt, nyomás alá kerülnek a csigolyaközökből kilépő nagy erek és a felső végtag idegfonata.
Nyaki borda:
Normál esetben csak a hátcsigolyákhoz kapcsolódik borda. Ritkán előfordul, hogy a 7. nyaki csigolyához is kapcsolódik. Ez a borda szerepet játszhat nyakból kilépő idegfonat kompressziójában - így kialakulhat a TOS szindróma is. Természetesen sokan élnek tünet nélkül, de akinek fájdalmai vannak, mindenképp rtg vizsgálatot kell kérni.
Scalenus szindróma:
Amennyiben a nyaki izmaink terheltek, akkor a trapéz, és a scalenus(oldalsó)izom válik feszesé, mert a nyaki kilépő idegfonatot beszorítja a Musculus Scalenus. Lesugárzó terület miatt, hasonló tünettel jár, mintha szívproblémánk lenne.
Costoclavicularis szindróma:
Costa latin szó bordát , illetve a clavicula kulcscsontot jelent.
A nyakból kilépő idegfonat elhagyva a scalenus izomcsoportot, a kar felé halad, belépve a kulcscsont alá. Itt lehet az elsődleges kiváltó ok, mivel a kar idege a kulcscsont és az első borda közé szorulhatott. A kar mozgatásával a kulcscsont és a borda közötti rés változik, így az erekre és az idegekre időnként nagyobb nyomás nehezedik.